Diyet Programları Hakkında Sorular

Ana Sayfa / Diyet Programları Hakkında Sorular

Normalde bayanlarda belli bölgelerde yağ hücreleri fazla toplanmıştır. Bu nadiren değişiklik gösterebilir ama genelde sorunlu bölge olarak bel, karın, basen ve bacaklar belirlenmiştir. Normalde dengeli bir diyet programı uygulayarak bütün vücuttan kilo verip inceleceksiniz. Çünkü tüm vücuttan yağ hücreleri boşalacaktır. Sağlıklı bir diyetin hedefi yağ hücreleridir. Bu nedenle bu sorunlu bölgelerde daha fazla yağ hücresi biriktiği için bu bölgelerden yağ hücresi boşalma miktarı daha fazla olacaktır. Doğal olarak  incelme miktarımızda normale oranla daha da artacaktır. Yani bu şekilde 3 kilo verip 5 kilo vermiş gibi inceleceksiniz.Bölgesel incelme diyet programları hakkında sorular arasında en popüler olanıdır.

Diyet Programları Hakkında Sorular

Dengeli bir diyet programı uyguluyoruz. Diyet programları hakkında sorular aklınızda.Herhangi bir diyet ürünü veya ilaç yok. Tamamen kişiye özel sağlıklı ve dengeli bir diyet programı. Normal hayatta kullandığınız 5 grup besini (et, ekmek, sebze-meyve, süt-yoğurt, yağ-şeker) diyetinizle hergün makul ve mantıklı miktarlarda alabilmeniz mümkündür. Yasak diye bir şey söz konusu değil. Sadece almanız gereken besinlerin miktarlarını ayarlamanız gerekmekte. Bu konuda diyetisyeninizle sürekli iletişim halinde olup istediğiniz, istemediğiniz her besini, özel günlerinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca, kısa vadeli sosyal hayat değişikliklerinizi( yolculuk, tatil, davet vs) diyetisyeninizle konuşup haftalık planınızı da ona göre yapabilirsiniz. Bu şekilde diyeti uygulayamamanız mümkün olmayacaktır.  Böylece tamamen bireysel bir beslenme programı oluşturacağız. Söylenenleri yaptığınız, merkezimize düzenli olarak geldiğiniz ve bizimle iletişimi koparmadığınız taktirde başarılı olamamanız mümkün değildir. Diyet programlarında haftada 1-1.5 kg ayda 4-5 kg ağırlık kaybı hedeflenmektedir.

Diyet Programları Hakkında Sorular

Sadece kilo vermeniz değil, verdiğiniz bu kiloları bir daha geri almamanız ve sağlıklı bir şekilde buradan ayrılmanızı sağlamaktır. Bu nedenle bu sorunlu bölgelerde daha fazla yağ hücresi biriktiği için bu bölgelerden yağ hücresi boşalma miktarı daha fazla olacaktır. Doğal olarak  incelme miktarımızda normale oranla daha da artacaktır. Yani bu şekilde 3 kilo verip 5 kilo vermiş gibi inceleceksiniz..Amaç diyet programları hakkında sorular arasında içinde en gerekli bilgidir. Bu nedenle her diyet programına diyet süresi ile aynı miktarda bir de koruma programı eklenmiştir. Bu şekilde diyet programlarını koruma programları ile beraber almanız bizim tarafımızdan tavsiye edilmektedir. Koruma döneminde kilo verme döneminde verdiğiniz kiloları vücudunuza oturtmayı hedeflemekteyiz.

Diyet programları hakkında sorular

Bu dönemde diyet listelerini ve buna bağlı olarak da alternatif listeleriniz almanız gereken maksimum enerjiye göre hesaplanarak kontrollü bir şekilde genişletilmektedir. Bundan sonra beslenme düzeninizi bozmadığınız ve sosyal hayatınızda büyük bir değişiklik yapmadığınız sürece kilo alma probleminiz olmayacaktır. Herhangi bir sorununuz olduğunda, çok azar azar kilo almaya başladığınız hissettiğinizde hemen ilerlemeden merkezimize başvurmanız önemlidir. Herhangi bir program almanıza ihtiyaç duyulmadan 1-2 hafta içinde rahatlıkla halledip uzun vadeli hizmet vermekteyiz. Unutmamanız gereken en önemli konu da kilo verdiğinizde, hedeflenen kilonun tamamını bile verseniz sadece hedeflenen programın %10’unu başarmışsınız demektir. Asıl başarı %90 koruma programını başarı ile tamamlamanız ile mümkündür.

Bu programın garantisi sizsiniz. Garanti diyet programları hakkında sorular içinde bizim içinde anlatılması önemli bir sorudur. Söylenenleri yaptığınızda, düzenli olarak programa devam ettiğinizde, iletişimi koparmadığınızda kilo verememeniz ve bunu koruyamamanız için hiçbir sebep yok. Biz sizi her yönden destekleyeceğiz ve birlikte bir ekip oluşturacağız. Siz, doktorumuz, diyetisyeniniz ve diğer hizmet birimlerimiz bu konuda başarılı olabilmeniz için bir bütün oluşturacağız. Bu bütünün hangi elemanında sorun çıkarsa bozulmalar olur ve başarılı olamazsınız. Bizde bu konuda tam destek alacağınıza emin olabilirsiniz. Sizin yapmanız gerekenler de sonucu belirleyecek doğal olarak. Sorumluluğunuz verilen talimatlara dikkatli bir şekilde uymak olacak ki biz size yapamayacağınız, uygulayamayacağınız herhangi bir program oluşturmayacağız. Zaten beraber karşılıklı ve sizin onayınızı alarak bir program belirleyeceğimiz için bu konuda da bir sorun yaşamayacaksınız. 

Diyet programlarının özelliği

Merkezimizde aç kalma yada tek besine dayalı beslenme gibi çok düşük kalorili diyetler verilmesi söz konusu değildir. Diyetlerin özelliği bir insanın bir günde alması gereken karbonhidrat, protein ve yağdan dengeli, vitamin ve mineralden zengin olarak hazırlanmasıdır. 

Kilo verme döneminde alınması gereken minimum değerler belirlenirken koruma döneminde yavaş yavaş artırılıp max çıkartılır. Üyelerin bilinçli kilo verip korumayı öğrenebilmeleri için merkezle iletişimi kopartmamaları, düzenli olarak gelmeleri ve diyetle ilgili söylenenleri yapmaları gerektiği konusunda program başında uyarılır. Bunun için gerekenler program başından itibaren uygulanır ( gelmeyen üyeler, sorunlu üyeler, herhangi bir sorunu olan üyeler aranır, takip edilir). 

Üyelerimiz beslenme uzmanı tarafından haftada bir kez kontrole alınarak diyet uygulamaları takip edilmektedir. Gerekirse üyeye her hafta yeni bir diyet yazılmaktadır. Program süresince üyenin kilo kaybına bağlı olarak, bir davete gidecek veya bir etkinliğe katılacaksa o günün özelliğine göre diyet listelerinde özel değişiklikler yapılabilmektedir.

Diyet programları hakkında sorular

Kilo verme döneminden sonra verilen kiloların ömür boyu korunması amacıyla en az kilo verme dönemi kadar önemli olan koruma dönemine geçilir. Sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama için koruma dönemi çok önemlidir. Bu dönemde diyet listelerinin kalori miktarları belirli oranlarda artırılarak üyeye kilosunu nasıl koruyabileceği dikkatli bir şekilde öğretilir. Koruma döneminde verilen diyetlerin kalorisi önce üyenin bazal metabolizma hızından ayarlanır. Daha sonra yavaş yavaş artırılarak günlük alması gereken enerji miktarına kadar çıkılır. Bu nedenle her bireyin kilosunu koruyabilmesi için alması gereken enerji miktarı farklıdır. Bu üyeye böylece anlatılmalıdır. Diyet proramı bittikten sonra hedefe tam olarak ulaşıldığında eğer diyetin enerjisini birden bire alması gereken max kaloriye çıkartırsanız kişi hızla ne olduğunu anlamadan tekrar kilo alacaktır. Eğer üye program süresi boyunca verilen diyet programına tam olarak sadık kalırsa kişinin metabolizması ve mide kapasitesi artık bu yeni beslenme tarzına adapte olmakta ve beslenme düzeni de disipline olmaktadır. Hiçbir zayıflama programı yoktur ki beslenme alışkanlığını kontrol altına almadıkça kalıcı zayıflama mümkün olsun. Koruma döneminde de üye haftada 1 defa kontrole gelir. 

Son olarak

Diyet programlarının başında üyelerin belirli bölgelerinin antropometrik ölçümleri alınır ( göğüs, sırt, bel, karın, kalça, üst bacak, alt bacak, baldır, kol). Aradaki fark hesaplanarak üyelerin her ölçümde kaç cm inceldiği bulunur. Belirlenen bu bölgelerden toplam olarak 30 cm lik incelme yaklaşık 1 bedenlik incelmeye karşılık gelmektedir. Üyelerin programdaki başarılarını görselleştirmek amacıyla 3 veya duruma göre 6 ayda bir gelip bizimle bir kontrole girmeleri gerektiği anlatılır. Böylece diyet programı takibi 1 yıla uzamış olur.